V soušasné době je provoz přerušen. Nepříjmáme žádné objednávky.

Výběr správného pelíšku pro psa

Tak jako člověk i pes má své návyky a preference v chování či oddechu. Oblíbí si konkrétní místo nebo polohu. Koupě pelíšku nebo pelechu, či látkové boudy, respektive místa, kde bude náš pes odpočívat není vždy levná záležitost a pokud tam nakonec odmítne i spát, je to pro majitele často frustrující. V obchodech najdeme velké množství druhů na výběr. A protože je veliký rozdíl mezi jednotlivými typy, vybrat ten správný může být docela náročné. Základní rozdělení je na: pelíšky, kukaně a iglů, látkové boudy, matrace a polštáře, někdy i pohovky.

 

Reedog pelíšek pro psa 3

 

Jaký by měl tedy být pelíšek pro psa?

 Pelíšek pro psa by měl splňovat několik funkcí:

  1. Ochrannou
  2. Relaxační (z fyzického hlediska)
  3. Oddychovou (z psychického hlediska)

 

Je také třeba znát několik podstatných skutečností o našem psovi:

  1. Jak velký je pes a jaký bude v dospělosti?
  2. V jaké poloze nejraději spí?
  3. Mění často místo, kde odpočívá nebo má vybrané konkrétní 2–3 místa podle situace?
  4. Má náš pes nějaké zdravotní problémy?

 

Reedog%20pel%C3%AD%C5%A1ek%20po%20psa

 

Pelíšekpro psa ochrannou funkci

Pokud pes spí, neměli bychom ho úmyslně budit. Pelíšek je proto místo, kde by měl být pes chráněn před okolím. Je to místo, kam když si lehne, bude mít klid. Žádné dítě ho nebude hladit ani jakkoli chytat. Proto malí psi mají v oblibě například tzv. kukaně nebo iglů. U větších psů se to řeší textilní psí boudou, která musí být dostatečně velká, i když šité boudy se dají použít i pro malá plemena. Musí psovi umožňovat bez omezení se postavit, otočit i lehnout si v ní. 

 

Pelíšky mají i relaxační funkci

Pes během dne většinou spí nebo jen tak odpočívá a to je právě činnost, na kterou by měl využívat primárně svůj pelíšek, proto by mu měl umožňovat různé relaxační polohy. Pokud trpí nějakými zdravotními problémy, jeho pelíšek by mu měl pomoci je minimalizovat, respektive odpočinout si při minimální bolesti či námaze, např. pes s artrózou nebude mít moc klidný spánek na tvrdé zemi, ale spíše na matraci, která mu podpírá celé tělo a je umístěna na zemi, aby nemusel skákat, když si chce lehnout.

 

Odpočinková funkce pelíšků

Zdánlivě stejná, jen jinak řečeno. Pelech by měl při splnění této funkce zajistit zejména psychický odpočinek zvířete (při relaxační funkci jsme se bavili spíše o fyzické relaxaci). Proto upozorňuji, že před koupí pelíšku je třeba svého psa trošku znát. Pokud totiž rád spí v klubíčku, je pravděpodobné, že nebude chtít odpočívat na rovné podložce, ale spíše mu bude lahodit pelíšek se zvednutými okraji nebo kukaň či iglů. Pokud se rád při spaní roztahuje, je rovná matrace vhodnější.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.