V soušasné době je provoz přerušen. Nepříjmáme žádné objednávky.

Správné krmení štěnat, aneb jaké vybrat granule

Potravu pro štěně můžeme definovat jako zdroj výživy a minerálních látek, které jsou potřebné pro správný růst, aktivitu a celkové zdraví.

 

Důležité jsou živiny, které můžeme rozdělit do 6 kategorií:

 

Bílkoviny                    tvoří základní stavební kameny pro všechny buňky

Tuky                           je to nejkvalitnější zdroj energie

Uhlohydráty               ovlivňující trávení

Vitamíny                    ovlivňují metabolické aktivity

Minerální látky          podílejí se na mnoha vnitřních procesech

Voda                          je životu nezbytná

 

Všechny tyto živiny je třeba štěněti podávat pro ideální růst a vývin v potřebném množství.

 

 
Mezi důležité zásady správného krmení štěněte patří:
  • Pes není člověk, a proto mu nelze podávat výlučně lidské jídlo. Nedělte se se psem o svou potravu.
  • Hotová průmyslově připravená krmiva jako jsou granule pro psy, jsou tím nejideálnějším způsobem krmení štěněte, a to z toho důvodu, že obsahují všechny živiny v přiměřeném a zejména potřebném množství.
  • Neexistuje nic horšího pro metabolismus a organismus psa, než neustálé střídání krmiva.

 

Právě v období štěněte je nejkritičtější fáze růstu. Do období dospělého psa se znásobí jeho váha někdy až 40ceti násobně. Nesprávná výživa v tomto období může mít nevhodný vliv na jeho zdraví.

 

Výživa psů v novorozeneckém období 

 

V tomto období probíhá výživa mlékem z těla matky, které obsahuje dostatečné množství vitamínů a živin. Pokud však nastane problém při kojení, je vhodné nahradit jej sušeným mlékem obsahujícím také dostatečné množství živin jako například toto: Kompletní mléčná náhražka pro štěňata od prvního dne života.

 

 Výživa po odstavení štěněte do půl roku života

 

V tomto období se štěně učí přijímat potravu samostatně, a to v podobě granulí s označením "Junior" nebo "Puppy". Toto období vyžaduje 30x vyšší energetickou hodnotu při příjmu potravy, než je tomu u dospělého psa. V tomto období je důležité štěně pravidelně vážit a měřit, abychom mohli sledovat nárůst váhy. Nadváha nebo příliš rychlý růst negativně ovlivňují také zdraví štěněte, protože v tomto období jsou kosti ještě měkké, což znamená, že nejsou připraveny k nošení takové váhy. Pokud chceme změnit stravu, je vhodné učit štěňátko na tuto stravu zhruba 7 dní, a to takovým způsobem, že do stravy, na kterou je navyklé, postupně přimícháváme novou v malém množství.

 

Zde si můžete prohlédnout granule pro štěňata.

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.