V soušasné době je provoz přerušen. Nepříjmáme žádné objednávky.

Příprava pro pohodlné soužítí se psem v zimě

Zima je překrásným ročním obdobím, které si můžete užít s Vašimi pejsky na plno a na které budete rádi vzpomínat. Avšak zima může též znamenat mnoho nepříjemných zážitků, pokud se na ni s Vašimi miláčky nepřipravíte, může dokonce být i nebezpečná.

 

Nejen Spravné krmení psů je důležité

Jednou z důležitých věcí, co mít na paměti je, že pejsci mohou být přes zimu podstatně méně aktivní. Pokud je tomu tak, ujistěte se, že Vaše miláčky nepřekrmujete! I toho nejlepšího krmiva pro psy může být moc, a v zimě je někdy potřeba dávky zmenšit. Přes kontaktní formulář Vám vždy rádi poradíme.

Jelikož pejsci potřebují dostatečný pohyb i v zimě, nezapomeňte na pravidelné procházky. Kvůli brzkému setmění se hodí užívat svítící obojky. Pokud se kvůli mrazu nehodláte vydat ven, zajistěte pro vaše pejsky pohyb vevnitř. Pohrajte se s nimi, využijte různé hračky pro psy, nebo zapřemýšlejte nad interaktivními hračkami, které zabaví i samotné. Avšak pokud možno, nebojte se vyjít s pejsky ven, stačí se připravit na zimní počasí.

Oblečky pro psy i kosmetické úpravy jsou na místě

Ne všechny plemena psů dobře snáší nízké teploty, a proto pokud máte malé pejsky, či krátkosrstá plemena jako jsou např. chrti, pořiďte jim na zimu oblečky pro psy. Nejsou jen na okrasu, Vaše pejsky doopravdy zahřejí a dovolí jim užívat si venku i v nepříznivém počasí. Je-li třeba, můžete jim obstarat i psí boty.

Pokud je sníh, některým plemenům je potřeba zastřihnout srst kolem tlapek, správnými kosmetickými nástroji, abyste zamezili nashromažďování sněhu, ze kterého vznikají nepříjemné kousky ledu na tlapkách. Pokud svého pejska venčíte po chodnících, doporučuje se omývat tlapky, jelikož sůl, která se na ně v mrazu sype, může tlapky zranit. Avšak nemyjte pejska celého, jestliže teploty klesají hluboko pod nulu.

Postarejte se, aby Vašemu pejskovi nebylo chladno, ať už uvnitř (dbejte na to, kde je umístěný pelíšek, jestli je dostatečně teplý), nebo venku. U venkovního pejska se ujistěte několikrát za den, zda není zamrzlá miska s vodou. Teplá a izolovaná bouda je základ! Avšak jestli se teploty blíží k -20°C, pejsky raději nenechávejte venku.

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.