V soušasné době je provoz přerušen. Nepříjmáme žádné objednávky.

Čipování psů bude povinné. Jak na to?

O co tedy vlastně jde? Ve stručnosti se jedná o pasivní mikročip, tedy malý elektronický čip, který slouží podobně jako občanský průkaz u lidí. Obsahuje jedinečný kód, který patří jen Vašemu pejskovi a pomáhá při identifikaci. A nemusíte mít obavy – data z čipu mohou být přečtena pouze speciálním skenerem, a to na velice krátkou vzdálenost.

Fuknce čipu pro psy

Funkce čipu je prostá: usnadňuje identifikaci Vašeho pejska, a umožňuje dohledat majitele. Což je významné zvláště pokud se vás miláček nešťastnou náhodou ztratí, anebo při cestovaní se psem do zahraničí – v současnosti je ve většině státech EU čipování psů již povinné. A jelikož se k nim ČR připojí již roku 2020, je dobrý nápad Vašeho pejska nechat očipovat už dnes. Avšak je nutno nezapomenout kód čipu registrovat s Vašimi osobními údaji, a také zajistit, aby údaje byli vždy aktuální.

I když to může znít nepříjemně, jedná se o velice nepatrnou proceduru, která Vám i Vašemu pejskovi usnadní život a Vašemu miláčkovi zajistí bezpečí. Samotná aplikace zabere jen několik vteřin při návštěvě veterináře, a nemusíte mít strach z žádného pokročilého zákroku: mikročip je vážně mikro, má velikost jen zrnka rýže! Vašemu pejskovi bude jednorázově nastřelen pod kůži, většinou v oblasti krku. Samozřejmě, jedná se o tenkou jehlu, a tudíž to nemusí pejskovi být zrovna příjemné. Avšak po několika okamžicích je po všem, a spousta psích pacientů si zákroku ani nevšimne!

Kdy tedy nechat pejska očipovat?

Svého miláčka můžete nechat očipovat kdykoliv, ale čipování je doporučováno provádět u mladých štěňátek, stáří okolo 8 týdnu. Stačí se dostavit k veterináři. Cena zákroku i čipu, který má životnost 25 let, se pohybuje okolo 500kč, avšak je nutné nezapomenout také na registraci! Čip je vám málo platný při ztrátě psa, pokud není pejsek registrovaný v databázi. Tento krok je naštěstí jednoduchý a v ceně čipu samotného.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.