V soušasné době je provoz přerušen. Nepříjmáme žádné objednávky.

Jaké vybrat granule pro psa? Royal Canin dobrá volba!

Zajímá Vás historie této značky a chcete vědět o krmivu něco víc než cenu? V tomto článku Vám představíme příběh značky Royal Canin a jeho celkovou filosofii. 

 

Jak výroba granulí a krmiv Royal Canin vznikla? 

Prvovývoj tohoto krmiva začal už v 60. letech minulého století, a to jihofrancouzským veterinářem Jeanem Catharyem. Vedly ho k tomu potřeby jeho zvířecích pacientů, především pak zdravotní problémy psů a koček, které léčil. Nejčastěji to byly kožní potíže a nadváha, jejichž četnost jej nenechala klidným. Svým zkoumáním došel k názoru, že ve většině případů jsou tyto neduhy způsobeny nevyváženou stravou a pustil se tedy do díla. V roce 1967 spatřil světlo světa 1. komplexní výrobek obsahující především základní živiny jako např. proteiny, lipidy, vitaminy a minerály. Díky jeho úspěchu mohla být o rok později založena značka Royal Canin a začala produkce suchého krmiva 

Jean Cathary byl obklopen množstvím specialistů, díky jejichž společnému výzkumu začaly v r. 1997 vznikat vůbec první krmiva beroucí v potaz obvyklá zdravotní rizika, či rozdíly ve věku, velikosti a aktivitě zvířat. Po r. 2000 se v ohledu ke psům a kočkám zavedl pojem ZDRAVÁ VÝŽIVA, jež se stal misí, které se společnost drží dodnes. Cílem je vyrábět takové krmivo, které bude vyvíjet, udržovat a poskytovat energii našim čtyřnohým kamarádům. 

 

Specifikace krmiva pro psy a kočky

Jelikož jsou pro Royal Canin “Kočka a pes na prvním místě.”, dochází k neustálému prohlubování znalostí odborníků vyvíjejících krmivo, jejichž prioritami jsou reálné potřeby zvířat. Můžeme tak pořídit například granule pro vykastrovaná zvířata (Royal Canin Sterilised), pro mazlíčky, kteří s námi tráví většinu času doma (RC Indoor), pro březí a kojící feny a jejich štěňata do 2.měsíce stáří (RC Starter Mother&Babydog), 

Krom této specifikace existuje také krmivo pro konkrétní nejobvyklejší plemena psí (čivavy, bulldočky, zlaté retrívry, dogy, atd.) i kočičí (britská, perská, mainská mývalí, atd.). Vyvážeností zhruba 50ti živin se snaží přispívat k jejich zdraví a kvalitnímu životu. Důležitá je také například velikost a struktura jednotlivých granulí vzhledem k určitému plemenu. Tyto aspekty mohou například usnadnit příjem potravy nebo napomáhat k odstranění dentálních obtíží (Royal Canin Dental). 

  

Jak vlastně výroba granulí probíhá? 

Nejprve se k surovinám přidá zhruba 10% vody a upečou se při 100°C. Poté se vytvarují dle potřeby a probíhá sušení. Následuje prosívání, při němž se odstraní nežádoucí úlomky. A nakonec se již hotové granule potáhnou tuky napomáhajícími metabolismu a příchutěmi, aby našim miláčkům lépe šmakovaly. Zajímavostí je, že při vývoji nových typů krmiv je brán zřetel na jejich preference. Royal Canin ve svých zařízeních chová tzv. “profesionální ochutnávače”- zástupce několika kočičích a psích plemen, jejichž výběr nebo i rychlost konzumace jsou pečlivě zaznamenávány. 

Při výrobě je důraz kladen především na kvalitu surovin. Ta by měla být stejná pro všech více jak 90 zemí světa, kam Royal canin své výrobky distribuuje. Pro zajištění kvality panují přísná pravidla, jako třeba okamžitá analýza vzorků a jejich následné uchovávání v databázích.  

Dalšími důležitými body souvisejícími s výrobou jsou potravinová bezpečnost a ochrana životního prostředí. Projevuje se to například snahou o využívání přírodních zdrojů nebo používáním co nejmenšího možného množství plastu na obaly. Dodržována jsou i všeobecná pravidla HCCP.  

 

A proč zůstává krmivo tak neodolatelné? 

Protože velké pytle jsou baleny v ochranné atmosféře. Ke krmivu tak neproniká světlo ani kyslík, což zajistí udržitelnost vůně, chuti i nutričních hodnot granulí. U menších balení (400-4000g) ocení především majitelé strávníků moderní otevírání System EasyOpen. Jak už název napovídá, balení se díky němu otevírá opravdu lehce. Pytlíky 1500-4000g jsou navíc vybaveny i zipovým zavíráním, jež slouží k dlouhodobější ochraně krmiva před ztrátou hodnot. 

 

(Zdroj:www.royalcanin.cz, wikipedia.org) 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.