V soušasné době je provoz přerušen. Nepříjmáme žádné objednávky.

Jak se připravit před pořízením štěňátka?

Rozhodli jste se pořídit si štěňátko a nejste si jisti, jak se připravit na pejska a jeho příchod do domácnosti? Pak tu pro Vás máme několik užitečných rad a informací. Vaše psí miminko Vám přinese mnoho radosti, ovšem zprvu také starostí. Přirovnání štěňátka k miminku není vůbec nahodilé, poněvadž minimálně prvních pár týdnů bude nový člen Vaší rodiny potřebovat podobně intenzivní péči. A stejně jako miminku před příchodem z porodnice pořizujeme výbavičku, i takové štěňátko nějakou potřebuje, aby se u Vás cítilo komfortně.

 

Co bude psí miminko potřebovat?

Než začnete cokoliv kupovat, je dobré vzít v potaz, jak zhruba velkého pejska si domů přivedete. Není štěně jako štěně, proto berte na zřetel, zda jste zvolili malé, střední nebo velké plemeno. Podle toho pak pořizujte odpovídající rozměry psí výbavy. Mezi základní vybavení patří misky, a to jedna na vodu a druhá na žrádýlko. Jaké zvolit krmivo pro psy je dnes velké téma, existuje nepřeberné množství druhů a nejvhodnější jsou granule obohacené o nějakou tu konzervu, či kapsičku. Avšak je dobré se alespoň ze začátku držet doporučení chovatele, od kterého hafíka přebíráme, případně se poradit například zde. Neméně důležitý je i pelíšek pro pejska, kde bude odpočívat a vyhledávat pocit bezpečí. Někdo volí i tzv. domečky pro psy, případně kukaně, či iglůve kterých má chlupáč větší soukromí. Je vhodné také pořídit podložky na podlahu, na které zpočátku naučíte štěňátko konat potřebu. Platí to hlavně v zimním období, kdy není vhodné malého pejska vystavovat mrazu. Jelikož Váš miláček bude tvor hravý, ocení psí hračky. Čím rozmanitější, tím lepší. Pro štěňátko jsou vhodné zejména hračky plyšové, gumové nebo míčky, protože mu budou růst zoubky a není vhodné mu dávat tvrdé předměty ke kousání. Rádi se také přetahují o svou kořist, k čemuž jsou ideální uzly a přetahovadla. Když hafan trochu povyroste, ocení i něco sofistikovanějšího. Jako například plnící, interaktivní nebo smart hračky.

Co u štěňátka nepodcenit ze začátku?

Je dobré jej co nejdříve přivykat na obojek nebo postroj. V pozdějším věku totiž tuto nezbytnost přijímají většinou obtížněji. To samé platí o kartáčování dlouhosrstých pejsků. Můžete se rozhodnout mezi kartáčem nebo hřebenem. Užitečným pomocníkem je v tomto směru například sprej proti zacuchávání srsti.

 

A co bychom chtěli připomenout závěrem? Abyste si první týdny, ba měsíce, na svého mazlíka vyhradili opravdu dostatečné množství času. Protože rčení „Starého psa novým kouskům nenaučíš“, je zde skutečně na místě.

 

Součástí textu jsou odkazy na jednotlivé produkty, o kterých jsme zde hovořili. Pro ty z Vás, kteří jste nechtěli od čtení článku odbíhat jinam, jsme pro Vás tyto odkazy připravili ještě jednou níže.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.