Granule Brit Premium vs Brit Premium by Nature.

Granule pro psy Brit Premium by Nature nové složení

 
Úspěšná česká značka Brit vyrábí granule již přes 20 let a v dnešní době je vyváží do 66 zemí světa. Není tedy divu, že si
své renomé chce udržet, a proto se snaží produkty neustále zdokonalovat. Ti z Vás, kteří od této značky odebírají prémiové krmivo pro psy, si mohli povšimnout změny názvu produktu z Brit Premium na Brit premium by Nature.
 
Stejně jako se v posledních letech rozmohl trend zdravé výživy u lidí, tak i svým miláčkům chceme podstrojovat co nejkvalitnější krmivo, na což právě značka Brit zareagovala a rozhodli se tedy pozměnit složení granulí tak, aby ještě lépe vyhovovalo individuálním potřebám pejsků.
 
 
Granule pro psy Brit premium by Nature adult L
 
 

A v čem se granule pro psy brit Premium by Nature liší od těch původních?

 
Podívali jsme se trochu na zoubek jeho složení. Jako vzorový příklad uvedeme dospělého psa (tj.stáří 2-7 let) v nízké váhové kategorii. Nejmarkantnější rozdíl nastal v právě v kategorii S (pro malá plemena psů), a to v navýšení obsahu kuřete, kde tato složka nyní tvoří 50% místo původních 41%. Pro pejsky menšího vzrůstu, kteří obecně mívají větší sklony k obezitě, je totiž vhodná strava bohatá na proteiny, které jsou poměrně snadno stravitelné. Lepšímu trávení pak napomáhá i rostlina Jucca Schidigera, kterou v novém složení nahradily u některých váhových kategorií sušené borůvky. Ty mj. posilují imunitní systém a snižují hladinu cukru v krvi. Co se týče kuřete, změnila se také obsahová struktrura. V krmivu je zastoupeno částečně jako dehydratované, což zůstalo stejné a částečně jako vykoštěné, místo kuřecí moučky, což pozitivní změna.
 
Další novou složkou těchto granulí je mušle slávka zelenoústá, která je spolu s ulitami korýšů přírodní podporou pro zdravé šlachy, klouby a chrupavky. To je naopak o něco důležitější u větších plemen, jelikož jejich kosti a klouby jsou nadměrně zatěžovány a tito pejsci často trpí jejich onemocněním, zejména pak ve stáří.
 
Naopak nás překvapilo snížení množství výtažku z bylin, jež kleslo z původních 300mg/kg na 120mg/kg. Konkrétně se jedná například o rozmarýn, hřebíček, kurkumu nebo citrusové plody. Tyto složky posilují imunitu a zlepšují lesk srsti. Možná si výrobce řekl, že pokud bude chtít náš hafan mít parádní a lesklou srst, může si pochutnat na nějaké bylince ze zahrádky, případně mu můžete dát syrová vejce. :)
 
 
 
 
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.