V soušasné době je provoz přerušen. Nepříjmáme žádné objednávky.

ELEKTRONICKÉ VÝCVIKOVÉ OBOJKY. ANO, NEBO NE?

Nekonečné téma mezi pejskaři. Použít na výcvik svého mazlíčka výcvikový obojek nebo ne?

Dva tábory, dva odlišné názory… Ale přece se najde něco společného. A sice čtyřnohého, chlupatého, věrného a milovaného. Pejskaři se často v některých otázkách rozcházejí, pro blaho svého psího společníka by se však většinou rozkrájeli. Jak to tedy vlastně s těmi obojky je? Jsou nástrojem tyranů, nebo milovníků psů, kteří chtějí mít pejska dobře vycvičeného?

 

Na volání ochránců zvířat to určitě není


Máte strach, že budete mít ve chvíli, kdy nasadíte svému psovi elektronický výcvikový obojek, dennodenně na talíři výčitky okolí? Někteří majitelé psů svorně stojí za tím, že používání výcvikových obojků se rovná trápení psa. Kde je ale pravda? V první řadě je důležité uvědomit si, že elektronický obojek, který funguje na principu elektrických výbojů, není pro psa nebezpečný ve chvíli, kdy nastavíte přiměřenou intenzitu výboje podle velikosti psa.

Co z toho vyplývá?

Že použití výcvikového obojku má svůj význam. Je však potřeba nebrat celou věc na lehkou váhu a s obojkem zacházet opatrně. Je tedy nutné hlavně správně zvolit produkt a následně s ním pracovat obezřetně. Zejména s nastavením síly výboje.

KDy tedy výcvikový obojek pořídit?

Pejskaři i odborníci se ve většině diskuzí shodují na jednom. Když ostatní formy výcviku selžou, není na škodu, když přijde na řadu elektronický výcvikový obojek pro psy. Ten se především doporučuje všem pejskařům, kteří pravidelně nahánějí svého pejska přes sedmero hor a sedmero řek, těm, jimž pejsek ob den nosí nechtěné dárky i pejskařům, kteří usínají za zvuku psí ukolébavky (nebo se spíš usnout pokoušejí). Patříte také k těm, co mají pejska útěkáře, lovce nebo uštěkánka a nevíte si se svým chlupatým kamarádem rady? Pak je možná pro vás výcvikový obojek tou správnou volbou.

 

Jak psovi nezpůsobit více škody než užitku.


Téměř každý nástroj se v rukou neznalého člověka dokáže proměnit ve zbraň. To samé platí o elektronickém výcvikovém obojku. Před jeho nákupem je dobré nastudovat více informací a také se poradit, naříklad zde. Ne pro každého pejska se totiž obojek hodí. Pamatujte, že je důležité udělat si vlastní názor a snažit se dělat pro svého psího kamaráda to nejlepší. Pokud s Vámi má Váš pejsek žít například 15 let, je dobré podchytit jeho výchovu hned ze začátku a i přes menší zlo a udat mu správný směr na celý život.

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.